TISKOVÁ ZPRÁVA

 

Open Czech Dance Championship 2019

Jablonec n. N. 10. června 2019

Otevřené Mistrovství České republiky – Czech Dance Championship 2019 - taneční festival, kde se potkají všechny taneční styly a věkové kategorie byl opět v Jablonci nad Nisou.

Taneční soutěž, otevřené Mistrovství České republiky, Czech dance Campionship 2019, se konala 7. – 9. 6. 2017 v Městské hale v Jablonci nad Nisou pod záštitou primátora města Jablonec n. N. pana Milana Kroupy a náměstka hejtmana Libereckého kraje pro resort školství, mládeže, tělovýchovy a zaměstnanosti Mgr. Petr Tulpy. Sjelo se třicetdva tanečních škol z celé České republiky a k nim taneční škola Dance Sport Club VicLand z Ukrainy. Své taneční umění předvedly na soutěži děti, mládež i dospělí tanečníci a bylo se na co koukat. Vidět jsme mohli jednotlivce, páry, dueta, malé i velké skupiny a to v desítkách tanečních stylů a disciplín. Novou disciplínou tohoto šampionátu byla Artistic acrobatic dance show, v které předvedli dechberoucí výkony tanečníci z TJ Sokol Poruba Styx. To se nedá popsat, to se musí vidět, bude to možné už v listopadu na Mistrovství světa WADF World Dance Championship, které se bude konat 18. – 24. listopadu 2018 v libereckém CENTRU BABYLON.

Hodnocení tanečních představení bylo na porotě složené z tanečníků, tanečních mistrů, mezinárodních porotců, opět mezi nimi nechyběla v tanečním světě známá jména jako Jindřich Hes st., Pavel Sluka, Elizaveta Kuklina, účastnice Star Dance Lucie Hunčárová, nebo Libor Hlaváček. Právě Libor Hlaváček se letos ujal tance s porotou a tak celý sál tančil najednou stejnou sestavu jako jedna velká taneční skupina.

Jako zkušený pořadatel vše na výbornou zvládla Taneční a pohybová škola ILMA z Turnova pod vedením paní ředitelky Mgr. Ilony Šulcové a Mariana Šulce a jejich pořadatelského týmu. Tančilo se tři dny na třech tanečních parketech a své umění předvedlo více než tisíc tanečníků. Podporovat a fandit jim přišlo více než 800 diváků.

 

Všem tanečníků, trenérům i rodičům děkejeme za krásnou soutěž a těšíme se na setkání v listopadu na Mistrovství světa v CENTRU BABYLON.

Za pořadatele Mgr. Ilona Šulcová, ředitelka soutěže

 

 

Informace v kostce:

Akce: Czech Dance Championship 2019 – otevřené taneční mistrovství České republiky

           Městská hala, Jablonec nad Nisou, 7. – 9. 6. 2019

Počet tanečníků: 1100

Počet vypsaných disciplín: 432

Počet tanečních jednotek:2 939

Počet tanečních předvedení: 5 000

Počet porotců: 24

 

Taneční disciplíny:

Latinsko-americké tance

Standartní tance

Karibské tance

Contemporary

Břišní tance

Scénický tanec

Street dance

Pop dance

Choreografické show

 

Věkové kategorie:

Mini (4 – 8 let)

Děti (9 – 12 let)

Junioři (12 – 15 let)

Dospělí (16+)

Masters (33+)

 

Souhlas se zpracováním osobních údajů - ke stažení