CO BYSTE MĚLI VĚDĚT

Velké rozměry plochy sportovní haly využijeme podle obsazení jednotlivých disciplín tak, abychom kapacitu plně zužitkovali. Mimo hlavního centrálního parketu budou připraveny i 2 další boční taneční plochy, díky čemu mohou najednou proběhnout jednotlivá kola nebo finále až ve třech disciplínách najednou (např. Salsa-děti, Salsa-junioři a Salsa-dospělí).

Celé otevřené mistrovství je v podstatě generálkou a soutěžním testem na Mistrovství světa WADF konané 18.-25.11.2018 v Centru Babylon Liberec, které se stalo asi největším tradičním tanečním setkáním všech tanečních stylů na jednom místě– posledního ročníku se zúčastnilo 3000 tanečníků s více 6 tisíci soutěžními vystoupeními v šesti dnech!!!

Šampionát v Jablonci se koná podle mezinárodních pravidel WADF a v nabídce tak naleznete disciplíny následujících departmentů:

Couple Dance Department 

Solo Dance competitions
Duo Dance competitions
Triple Dance competitions
Artistic One Dance competitions
Artistic Three Dance competitions (kombinace 3 párových tanců)
Artistic Five-Dance competitions (kombinace 5 párových tanců)
International Ballroom/Standard (ST)
International Latin American (LA)
International Combined (klasická kombinační 10 – LA/ST)
International Formation Show
Artistic Couple Dance Formation Show
Salsa Rueda de Casino Show
Synchronized Dance Show
Choreographed Dance Show
Repeat Dance Show

Urban Street and Pop Department 

Urban Street Dance competitions
Urban Pop Dance competitions (pop – rozuměj Disco)
Urban Street Dance Show
House Dance competitions
Popping and Locking competitions
Break Dance competitions
Acrobatic Slow Disco competitions

Stage Dance Department

Tap Dance
Jazz Dance
Belly Dance Oriental
Contemporary Ballet
Classical Ballet
Artistic Dance Show
Ethno Dance Show

Artistic Acrobatic Dance Department

Pom Pom – Cheer Dance
Artistic Acrobatic Dance Show
Free Acrobatic Dance Show
Pole Dance Show
Artistic Cheer leading

U všech disciplín je potřeba zdůraznit, že to slůvko „Artistic“v názvu jednotlivých disciplín i v názvu organizace znamená „umělecký“ a toto kritérium (umělecká hodnota) je postaveno na stejnou úroveň jako technická hodnota. U každé disciplíny se porotou hodnotí obě kritéria! Netančí jen figury známé ze sportovního pojetí, ale jsou možné i vlastní variace a nové figury. V párových standardních tancích jsou upřednostňována otevřená držení jako jsou používána ve stylu American Smooth. V sólovém tanci je vysoce ceněn pohyb rukou a postavení těla dokreslující tančené figury - nejedná se tedy o simulování tanečního držení v páru – tanec s imaginárním partnerem. Sledujte instruktážní (ukázková) videa na http://www.worldartdance.com/about-wadf/our-disciplines/ !!!

Disciplíny jsou tančeny dle četnosti jako:

-        Sólové

-        Dua a páry

-        Tria

-        Malé skupiny (Small team) do 8-mi tanečníků

-        Velké skupiny (Large team) do 16-ti tanečníků

-        Showcase (produkce) 17 a více tanečníků

Jak se disciplíny tančí:

Vždy při 1. kole a ve finále (platí pro sóla, dueta, páry na hudbu pořadatele) se tančí nejdříve společná půlminuta (velká skupina), následně jsou tanečníci rozděleni do menších skupin a tančí znova 1 minutu a na závěr opět společná půlminuta. Tedy každý tanečník se v daném kole předvede porotě 3x.

V dalších postupových kolech a v semifinále se vynechává úvodní společná půlminuta. Tedy každý tanečník se porotě předvede 2x.

U disciplín na vlastní hudbu tančí tanečníci (nebo skupiny) za sebou v pořadí daném přiděleným startovním číslem.

Po odtančení svého prvního vystoupení v daném kole se tanečníci vždy řadí za zadní hranici parketu vedle sebe podle startovních čísel, kde setrvají až do svého posledního výstupu.

Střídání na parketu a rozdělení do skupin řídí Flormaster a jeho asistent(i) tak, aby bylo vyhověno pravidlům a žádný z tanečníků nezmeškal svůj výstup.

Těšíme se na vás v Jablonci nad Nisou s heslem „DEJME TANCI SVOBODU“!

Tým ILMA

+420 603 576 435 - Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. - www.czechdance.latinofestival.cz